Zbigniew Malinowski- legendarny ULTRAMARATOŃCZYK weźmie udział w 100 Miles of Beskid Wyspowy

Większość ultra biegaczy zna tego szalonego człowieka-  jest niezwykle ciepły i miły.

Zbigniew Malinowski-  to postać legendarna (oprócz tego, że ukończył 14 edycji jednego z najtrudniejszych biegów na świecie  SPARTATHLON, ukończył jeszcze wiele innych ciekawych biegów) , i cieszymy się, że taka osoba wystartuje u nas w Beskidzie Wyspowym podczas I edycji 100 Miles of beskid Wyspowy – mówi organizatora biegu Agnieszka Faron

A co Zbyszek mówi o sobie:

“Lubie ludzi, a bieganie daje mi ten wybór, że jestem wolnym człowiekiem, bo bieganie, to wolność, zabiera mnie dokładnie tam gdzie chce , z kim chcę i kiedy chcę! W życiu lepiej mieć wspaniałe pragnienie, niż przeciętną rzeczywistość!!!  Mam 65 lat! Biegam amatorsko od 38 roku życia. Najlepszy wynik w maratonie – 2.44.38 sek. Na 100 km – 7.28.38 sek. Oficjalnie wybiegałem 79 Ultramaratonów – w tym 14 SPARTATHLONÓW /246KM/ w Grecji. Pierwszy przebiegłem już po 50. roku żucia w 2004 r..  Oficjalnie  119 maratonów- w tym 6 komandosa i ok. 80 górskich.  Moje nogi i “głowa” przemierzyły wiele eventów na globie: w Ameryce/ Badwater-135 mil Dolina Śmierci/, w Azji -Indie w Himalajach / La Ultra The High-222km/,  Afryka – Republika Południowej Afryki/ Comrades Maraton-89 km/, Kambodża, Madera, Majorka, Cortina d”Ampezzo, Transalpine-Run,- 7 dni w Alpach  /Niemcy, Austria, Włochy, Francja- URMB, Sultan Maratho Des Sables na Saharze 7 dni i jeszcze wiele by tu wymieniać- moje CV jest na str. DUV Marathon Statistics/wpisać nazwisko i imię/. W 2019 r. jadę do Grecji pobiec 15 raz SPARTATHLON!!!

NIE DŁUGOŚĆ ŻYCIA WAŻNA JEST LECZ  “jego”  JAKOŚĆ WŚRÓD DOBRYCH, MĄDRYCH WARTOŚCIOWYCH LUDZI  odkrywając swoją Wolność. po Prostu!!!
PRAWDZIWY ULTRAS RADZI SOBIE SAM /bez suportu/ I NIGDY SIĘ NIE PODDAJE!!!
Wielu biegaczy “lepszych”?… ode mnie ma mi to za złe, ale to jest naturalne i prawdziwe, bo jeśli ktoś ma kasę, ma też i bardzo dobry suport, a co ma powiedzieć ten , który kasy nie ma…a wtedy rywalizacja nie jest
obiektywna. Doświadczyłem tego wiele razy i stąd moje przemyślenia i taka opinia wyrażana głośno  jak
wyżej! Na Saharze,  w Himalajach, w Alpach było uczciwie!!! Suport tak, ale jeżeli jest bezwzględnie wymagany przez Organizatora tylko i wyłącznie ze względów bezpieczeństwa  zawodnika”.
foto-  z galerii Zbyszka
Podczas Gali Sportu Zbyszek otrzymał nagrodę w kategorii “Niezłomny 2017” za “osiągnięcia sportowe w prestiżowych biegach ekstremalnych na całym świecie” oraz za “absolutny rekord świata kończąc po raz 14-ty SPARTATHLON/246km/”… dzięki SMS, fejzbukowiczom, internautom czytelnikom Gazety Kołobrzeskiej  i widzom Telewizji Kablowej Kołobrzeg.
A pod koniec września 2019 Zbyszek po raz 15-ty  przebiec Spartathlon:)
Zbyszek na Sacharze:)
Foto: Cimbaly/Saulem
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz