Ogólnopolski Bieg Niepodległości i Marsz NW -Zalesie / Gmina Kamienica 15/09/2018

W dniu 15 września br. organizatorzy zawodów Ogólnopolski Bieg Niepodległości i Marsz NW – Gmina Kamienica, Gmina Słopnice, Gmina Dobra oraz Beskidzko – Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie w Limanowej zorganizowało zawody dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Kamienica dr Władysław Sadowski w imieniu własnym oraz Wójtów GminSłopnice i Dobra.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli także przedstawiciele współorganizatorów oraz delegacja Stowarzyszenia Historyczno-Rekonstrukcyjnego I plk Strzelców Podhalańskich AKn i Związek Strzelecki z Limanowej z Panem nadinspektorem Stanislawem Dębskim na czele. Asystowali oni w startach poszczególnych kategorii, witali uczestników na mecie oraz byli obecni przy nagradzaniu najlepszych .

 

Mimo niesprzyjającej pogody (opady deszczu) w biegach dzieci wziło udział niespełna 200 dziewcząt i chłopcow w wieku od 2 do 15 lat. Startowali oni w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopcy.

Bieg Główny i Marsz NW zgromadził na starcie blisko 60 osób. Rywalizowali oni na dystanasch: 10 km Mężczyzn i 5 km Kobiet oraz 5 km Marsz NW.

Zawody odbywały się pod patronatem Marszałka woj. Małopolskiego Jacka Krupy oraz Starosty Limanowskiego Jana Puchały.
Impreza rozpoczęła się o godz 10.00 biegiem przedszkolaków, potem dzieci startowały w kolejności od najmłodszych do najstarszych. O godzinie 12.00 nagrodzono najlepszychuczestników grup młodzieżowych. Nagrody wręczali Wójt Kamienicy W. Sadowski, RadnyGminy Kamienica Mateusz Majewski znani sportowcy ziemi limanowskiej Małgorzata Ruchała, Robert Faron, Teresa Piwowar i członkowie Zarządu BGSN Limanowa Janusz Kałużny, Wojciech Kordeczka.
Po godzinie 13.00 na trasę wyszli uczestnicy biegów głównych kobiet i mężczyzn, którzy w asyście Towarzystwa Strzeleckiego w Limanowej przy muzyce pieśni „ Pierwsza Brygada..”przemaszerowali z linii startu honorowego na start biegu. Następnie krótki rys historyczny Związku Strzeleckiego przedstawił Pan Stanisław Dębski. W biegu wystartowało łącznie
prawie 50 osób. Liderem biegu był praktycznie od początku Robert Faron z Zalesia (utytułowały biegacz biegów górskich, Ultra ..) , który kontrolował bieg od startu do mety.Zwyciężył z czasem 39 minut i 1 sek. Drugi na mecie był Sułkowski Rafał z Limanowej a trzeci Gębacz Wojciech ze Słopnic. W kategorii kobiet – liderkami były siostry bliźniaczki – zawodniczki Zagórzańskiego Klubu Sportowego Kasina Wielka ( trenujące biathlon) Paulina i Justyna Tupta, które przybiegły bardzo blisko siebie na metę. Trzecie miejsce wywalczyła Pani Sułkowska Anna z Limanowej. W marszu NW najlepsze panie to Liszka Agata (
Kamienica/Stara Wieś) oraz Więcławek Łukasik Agnieszka ze Zbludzy. Wśród mężczyzn zwyciężył Pan Nowak Grzegorz z Czeladzi, drugi na mecie był Piotr Faron z Zalesie a trzeci Śmieszek Franciszek z KS Limanowa Forrest. Poza klasyfikacją open w 4 kategoriach nagrodami obdarzono także najlepsze Panie i Panów w kilkunastu kat. wiekowych od 16 do
70 lat. Nagrodzono także najlepsze Panie i Panów mieszkańców lub rodaków z GminKamienica, Słopnice i Dobra. Szczegółowe wyniki w załączniku.

Przed godz.15 dokonano uroczystego wręczenia nagród dla najlepszych. Nagrody wręczali Wójt Gminy Kamienica W.
Sadowski, Radni H.M. Majewski, E. Citek, H. Śmierciak-Wierzycka oraz przedstawiciele BGSN
Limanowa Janusz Kałużny, Józef Smęda, Feliks Piwowar. Fundatorami nagród byli: Gminy Kamienica, Dobra Słopnice, Urząd Marszałkowski oraz Panorama Sport, PIF SPORT, Szkółka Pływacka Delfin M. Majka,
Nad stroną sportową czuwali sędziowie i działacze Beskidzko-Gorczańskiego Stowarzyszenia
Narciarskiego w Limanowej oraz firma PIF SPORT -T. Piwowar odpowiedzialna za pomiar
czasu i wyniki. Nieocenioną pomoc w organizację zawodów wnieśli Strażacy z OSP w Zalesiu
oraz wspaniałe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu – które przygotowały dla
uczestników pyszny gorący posiłek i wiele specjałów regionalnych.

Szczegółowe wyniki i galeria zdjęć na stronie www.pifsport.pl

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz