“Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” – aktywne wspieranie dzieci i promocja stowarzyszenia

“Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” działa od czerwca 2000r. Wspieramy dzieci leczone w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
Naszym celem jest stworzenie kompleksowej opieki nad chorym dzieckiem i jego rodziną, od momentu diagnozy, przez cały okres leczenia jak i po jego zakończeniu.
Problemy nie kończą się wraz z zakończeniem leczenia szpitalnego, często trwają przez długie lata. Skutki uboczne leczenia dotykają dziecko fizycznie i psychicznie, rodzina musi poukładać swoje życie na nowo, odnaleźć się w nowej rzeczywistości i w tym chcemy im pomagać.


Prowadzimy zajęcia z dziećmi na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W soboty, kiedy czas się dłuży, przychodzimy do nich z naszymi wolontariuszami, studentami krakowskich uczelni Rysujemy, malujemy, robimy ozdobne pudełka na drobiazgi, zwykłym. kamykom przez kolor nadajemy magiczną moc, z pomponików, kolorowych wstążek i papieru powstają niezwykłe obrazy.  Dzieci chętnie sięgają po to co kolorowe, błyszczące, co szarości szpitalnej nada barw.
Oddział Onkologii Dziecięcej to miejsce, gdzie wbrew stereotypom jest życie. Czasami trudne, naznaczone chorobą, ale życie. Choroba i leczenie to trudny, ale tylko jeden z etapów w ich życiu. Te dzieci są takie same jak ich rówieśnicy. Mają swoje radości, plany, marzenia, pasje.  Chcemy sprawić, aby nie był to czas jałowy.
Chcemy także, aby czas spędzony na oddziale szpitalnym dał im możliwość poznania wielu nowych rzeczy, przezywania pięknych momentów, bo to daje siłę do pokonywania trudów leczenia.
W ramach Mocy Kolorów realizujemy:
1. „Cztery pory roku z Kolibrem” – czyli koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe. W ramach tych działań świętujemy Boże Narodzenie, Wielkanoc, św.Mikołaja, Dzień Dziecka i inne uroczystości. Chcemy, aby czas spędzony w szpitalu nie odbierał im radości z tego co każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki.
2. „Magiczny świat z izolatki” – czyli zajęcia plastyczne, których efekty staramy się pokazywać na wystawach zewnętrznych. Chcemy pokazać jak barwny jest och świat, jak wiele radości jest w tych dzieciach. To też możliwość wyłowienia talentów i rozwijania pasji.
Celem nadrzędnym jest budowa pierwszego w Polsce centrum psychoonkologii dziecięcej, gdzie dzieci z doświadczeniem choroby nowotworowej i ich rodziny znajdą wszelka pomoc i wsparcie. Będzie to także miejsce dla tych, którzy chcą im pomagać.
Będzie to miejsce gdzie taką pomoc i wsparcie będziemy mogli realizować w pełnym zakresie. Służyć im nie tylko w trakcie choroby ale także wtedy kiedy wracają do zdrowia a skutki choroby i leczenia utrudniają korzystanie z życia na miarę ich marzeń, pasji, talentu i możliwości.
Informacje o nas i naszych działaniach dostępne są na stronie www.koliber-dzieciom.pl

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz