III Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach.

sobotę 11 listopada 2017 r. o godzinie 12. 00  w Zembrzycach wystartuje III Charytatywny Bieg Niepodległości. Współorganizatorami  biegu charytatywnego są: Stowarzyszenie Mocni Pomocni, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im.ks. Józefa Tischnera.

W biegu może wziąć udział każdy. Dlatego organizatorzy liczą, że na starcie pojawią się nie tylko profesjonalni biegacze, ale również amatorzy – mieszkańcy z gminy Zembrzyce, powiatu suskiego i okolic, którzy zechcą spędzić Święto Niepodległości na sportowo, a przy okazji pomóc krakowskiemu hospicjum.

 

Bieg odbędzie się w na trzech  dystansach biegowych:

-„Bieg Rodzinny”- czyli bieg i marsz Nordic Walking na 2km,

– „Szybka Piątka” – bieg i marsz Nordic Walking na 5, 5 km,

– „Bieg główny” – bieg na 11 km (dwa okrążenia 5,5 km ). Dla dzieci i młodzieży będą zorganizowane zawody biegowe na dystansach:

100 m – dla przedszkolaków,

300 m – dla kl. 1 i 2,

500 m – dla kl. 3,

800 m – dla kl. 4 – 6

 

Na wszystkich dystansach zarówno w marszu NW jak i biegach ( oprócz zawodów dla dzieci na boisku LKS Garbarz) będzie prowadzony pomiar czasu. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zawodnik otrzyma statuetkę i pamiątkowy dyplom. Dzieci, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają również dyplom oraz słodkie upominki. Przewidziano również nagrodę dla „Najliczniejszej  rodziny”, dla najstarszego i  najmłodszego uczestnika biegu/marszu oraz dla najszybszego biegacza/maszerującego z Gminy Zembrzyce ( bieg główny i marsz NW na 5,5 km). W tym roku nowością jest kategoria dla mistrza powiatu suskiego w biegu na 11 km oraz w marszu NW na 5,5 km, a także puchar dla najliczniejszej grupy z jednego klubu. Ale najważniejszą nagrodą dla wszystkich uczestników będzie to, że ich wysiłek fizyczny przeliczony będzie na konkretną pomoc. W tym roku dochód z zawodów przeznaczony będzie dla podopiecznych Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę internetową: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=159 (UWAGA : zawodnicy którzy zapiszą się i opłacą wpisowe do 27.10.2017 otrzymają numer startowy personalizowany) oraz w dniu  biegu w Biurze Zawodów, które będzie czynne od 8.00- 11.00 ( do wyczerpania limitu miejsc).W tym dniu będą również przyjmowane zapisy na bieg dla dzieci. Biuro Zawodów znajdować się będzie w Świetlicy Profilaktycznej (budynek LKS „Garbarz” Zembrzyce).

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz