Nowość na rynku żeli energetycznych w Polsce – HUMA chia energy gel

W ostatnim czasie na rynku polskim pojawiły się nowe żele energetyczne na bazie nasion chia – HUMA.

Ostatni rok to wielki test żeli – przyznam szczerze, że najbardziej zależało mi  by odnaleźć takie żele aby mogły być wykorzystywane podczas długich biegów ultra, gdzie bardzo często po zwykłych żelach pojawiają się problemy z przyswajaniem “chemicznych” kleistych substancji.

W czasie  testów odpadło sporo marek – zostały dwie: HIGH 5 i HUMA. Ta ostatnia marka w ostatnim czasie zwycięża.

Ostatnie treningi – to wielki test przed biegiem 100 milowym na Istrii, gdzie od odpowiednio przygotowanego jedzenia może zależeć cały bieg – wraz ze mną żele testuje Piotrek, który również na Istrii będzie biegał.

HUMA – duży wybór smaków (ponad 10 smaków) – w tym owocowe, czekoladowe, kawowe…

Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że będę zachwycała się żelem kawowym czy czekoladowym. Nawet do głowy mi nie przyszło, że podczas biegania takie coś mogę wrzucić w siebie. A tu proszę…

 

Żele HUMA są żelami  jednorazowego “wciągnięcia” – jak otworzysz żela – musisz go wrzucić na raz. Nie ma zamykania na późniejsze użycie  – żel jest na tyle smaczny, że pochłoniesz go szybko. Nie jest on z tych żeli, które zamulają, nie jest mordoklejką, chociaż jego   konsystencja  poprzez to, że są tam nasiona chia jest dość gęsta.

Co najważniejsze – żele są bardzo smaczne, nie wywołują odruchów wymiotnych (jak miałam po niektórych “chemicznych” żelach).

W jednym żelu jest ok 100 kcal. Czyli  przy długim bieganiu – taki żel pewnie powinniśmy wciągać co ok 40 min ( na przemian z jakimś zwykłym jedzeniem).

Żele są przygotowane z naturalnych składników. Mogę je stosować spokojnie weganie.

 

 

Żele dostępne w Krakowie w sklepie NORAFSPORT

Adres strony internetowej z żelami

 

HISTORIA ŻELI

“Czym jest Huma? Jesteśmy nową firmą, produkujemy 100% naturalne, smaczne żele energetyczne. Nasz przygoda rozpoczęła się w Styczniu 2012 przez dwóch absolwentów Ian McCollum i Kevin Sherbourne mających dość ohydnie smakujących żeli energetycznych. Żele Hüma oficjalnie weszły na rynek w Listopadzie 2012 i od tej pory cieszą się ogromną popularnością.” – strona producenta

 

 

Test przeprowadziła AGA (MANIABIEGANIA)

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz