XTERRA Poland – I trenning przygotwujący do zawodów

W najbliższą sobotę (11 marca) organizatorzy XTERRA Poland 2017 zapraszają na pierwszy w tym roku trening po trasach zawodów biegowych i triathlonowych, które odbędą się na krakowskim Zakrzówku 12 i 13 sierpnia 2017 r.

Te dwa sierpniowe dni to prawdziwie sportowy weekend – każdy znajdzie coś dla siebie

W sobotę 12 sierpnia odbędą się trailowe zawody biegowe po Zakrzówku na dystansie 7 km i 21 km, zawody open water (oczywiście w Zakrzówku ) na trzech dystansach, triathlon dla dzieci i młodzieży (jedyny w Polsce!) i aquathlon dla najmłodszych.

W niedzielę zawodnicy z całego świata rywalizować będą na dwóch dystansach triathlonu (dystans długi: 1500 m pływania, 36 km roweru MTB, 10 km biegu; dystans krótki: 750 m pływania, 18 km roweru MTB i 5 km biegu). Całemu weekendowi patronuje marka XTERRA – międzynarodowa seria zawodów crosstriathlonowych, w świecie triathlonu to crossowy odpowiednik marki Ironman.

XTERRA Poland już po raz drugi zagości na krakowskim Zakrzówku. Etap pływacki przebiega w krystalicznie czystej wodzie malowniczego kamieniołomu, etap rowerowy i biegowy – w przylegających do kamieniołomu lasach pychowickich. Część kolarska jest wymagająca technicznie, ale już podczas debiutu zawodów w 2016 r. stała kultowa, między innymi dzięki jedynemu w swoim rodzaju kilkusetmetrowemu przejazdowi przez… jaskinię. Zwycięzcy kategorii wiekowych na dystansie długim (łącznie 25 osób) otrzymują slot na Mistrzostwa Świata w crosstriathlonie na Hawajach.

Zapraszamy: www.xterrapoland.pl

Wydarzenie na FACEBOOKU

Foto + informacje – organizator

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz