14. Krakowski Półmaraton Marzanny „Dla małych serc” – 16 dni do startu !

W małopolskim środowisku biegowym tradycją stało się już powitanie wiosny w sposób sportowy.

Po raz 14. z krakowskich Błoń wystartuje Półmaraton Marzanny. Imprezę jak co roku rozpocznie konkurs na najpiękniejszą Marzannę, która następnie zostanie uroczyście utopiona w Rudawie, by w ten sposób symbolicznie rozpocząć wiosnę.

W tym roku Biegacze ponownie pomagać będą Fundacji Schola Cordis – Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej – Pana prof. Janusza Skalskiego. Tym razem dochód z organizacji imprezy zostanie przeznaczony na zakup respiratora, by zapewnić bezinwazyjne oddychanie małych pacjentów. Za pozostałe środki zostaną dokupione profesjonalne strzykawki, które po kilkuletnim już stażu użytkowania muszą zostać wymienione na nowe. Kwota pozyskana z poprzedniej edycji Półmaratonu Marzanny – 201 100 zł – została w całości przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu. Jeżeli dystans półmaratoński jest dla Was zbyt wielkim wyzwaniem to zapraszamy do udziału w biegu towarzyszącym na dystansie 10 km. Zawodnicy zostaną dowiezieni na start bezpłatnymi autobusami Organizatora i na trasę biegu wyruszą już tradycyjnie z bulwaru nieopodal kościoła „na skałce”.

Sama zaś trasa nie zmieniła się w stosunku do roku poprzedniego i ponownie prowadzi obok Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Wawelu czy pod Bramą Floriańską. Po drodze przygotowane zostaną 4 punkty odświeżania zawierające nie tylko wodę i napoje izotoniczne. Nie zabraknie też okolicznościowych koszulek technicznych w kolorze wiosenno – zielonym, obrazujących to, co kojarzy się z bieganiem i wiosnę. Charytatywny cel i magiczny Kraków, atmosfera biegu i medal na mecie, to cel ponad 4000 zapisanych biegaczy. W porównaniu z poprzednią edycją wspierać Was będzie na trasie więcej pacemakerów.

Szczegóły i zapisy dostępne są na stronie biegu www.polmaratonmarzanny.pl oraz na stronie internetowej Krakowskiego Klubu Biegacza „Dystans” www.dystans.krakow.pl

FACEBOOK BIEGU

Foto. Materiały organizatora

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz