“Piątka dla Patryka” – bieg charytatywny dla małego Patryka

Bieg charytatywny “Piątka dla Patryka” to bieg dla całych rodzin na dystansie 5 km (dwa okrążenia). Bieg można zakończyć po pierwszym okrążeniu czyli po 2.5 km. Wszyscy biorący udział, nieważne od przebytego dystansu, dostaną symboliczne, pamiątkowe medale.
Opłaty: minimum 20 zł – dorośli, 10 zł – dzieci i młodzież
Piszemy MINIMUM, ponieważ WPISOWE Z BIEGU W CAŁOŚCI zostanie przekazane na pomoc Patrykowi, dlatego im więcej zbierzemy tym bardziej pomożemy choremu chłopcu.

ZAPISY

 

Mamo, czy ja będę żył? To nie jest pytanie, które zadają 6-letnie dzieci. Patryk nie jest zwyczajnym dzieckiem, ma raka, śmiertelną chorobę, która rozwija się w jego głowie. W swoim krótkim życiu widział więcej bólu, śmierci i cierpienia niż niejeden dorosły. Dzisiaj, mimo tego, że ma dopiero kilka lat, chce wiedzieć, czy ma jakiekolwiek szanse, by żyć. Na walkę o niego mamy tylko miesiąc. Jeśli do 18 lutego nie zdołamy stawić się w klinice w USA, mój synek umrze.
Nie wiem, jak mogło dojść do tego, żeby w głowie naszego synka tkwiła niezauważona, tak niewyobrażalnie groźna bomba, nie dając żadnych oznak swojej obecności. Patryk był zdrowym chłopcem, rozwijał się wspaniale, tak jak każde małe dziecko uwielbiał zabawę i spacery. Nasz wiecznie uśmiechnięty synek w tym czasie był już śmiertelnie chory, a jego życie wisiało na włosku. Gdy choroba była jeszcze tajemnicą, każdy podskok, każdy fikołek lub upadek mógł się zakończyć śmiercią. Żyliśmy normalnie, jak wszystkie rodziny, każdy dzień był czymś naturalnym, a nie darem, tak jak jest nim teraz…”

https://www.siepomaga.pl/patrykgalia

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz