Puchar Kościeliska w narciarstwie biegowym z wyjątkowymi nagrodami od twórców ludowych

Sezon na biegówkach rozpoczęty na dobre. I już mamy pierwsze zawody.

Kościelisko zaprasza na IV Puchar Kościeliska w biegach narciarskich.

Już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia odbędzie się po IV Puchar Kościeliska, tradycyjnie rozpoczynający sezon biegówkowej rywalizacji na Podhalu. W tym roku czekają na Was niepowtarzalne nagrody. 

Ręcznie wykonany zestaw ceramiki, oprawiony w drewniane ramy obraz na szkle zakopiańskiego artysty Krzysztofa Karska czy zielona, paradna chusta góralska z frędzlami, która doda szyku każdej kreacji – to niektóre z nagród, które rozlosowane zostaną wśród startujących w zawodach. Bibliofilów ucieszy zapewne najnowsze wydanie twórczości kościeliszczańskiego poety Stanisława Nędzy-Kubińca, a spoglądających tęsknym okiem na kolejki do wyciągów i ciężkie buty zjazdowe – komplet karnetów. Będą też oczywiście typowo biegówkowe nagrody.

Zawody odbędą się na trasach biegowych na polanie Chotarz w Kościelisku (opis tras), z pięknym widokiem na niewzruszony Giewont z przyległościami, jak nieco z przekąsem pisał Witold Gombrowicz. Tradycyjnie kobiety rywalizować będą stylem klasycznym na dystansie 5 km, zaś mężczyźni na 10 km. Start będzie wspólny, bo to i lepsza zabawa i większa widowiskowość. Warunki śniegowe mamy w tym roku wyjątkowo dobre, dlatego planujemy przygotować jedną pięciokilometrową pętlę – mówi Maria Nędza ze Stowarzyszenia Kościelisko dla Biegaczy. Choć najnowsze prognozy pogody straszą ociepleniem, organizatorzy zapewniają, że zawody się odbędą. W najgorszym wypadku skrócimy pętlę albo przeniesiemy zawody na sąsiednie trasy ośrodka biathlonowego w Kirach (opis tras) – wyjaśnia Maria Nędza.

W tym roku na startujących czeka w pakiecie startowym m.in. błękitna czapeczka biegówkowa ze śnieżynkami oraz energetyczna przekąska. Radzimy pospieszyć się z zapisami, bo na liście startowej widnieje już 120 nazwisk. Na razie pewne podium mają uczestniczki w kategorii 18-29 lat oraz 60-69.

16026594961_eec8a498f5_k

Informacje i foto – strona zawodów

 

Narty biegowe w Małopolska biega

www.malopolskabiega.pl

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz